czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2629

Okradł kiosk w Czechowicach-Dziedzicach i wsiadł do pociągu

Szybka wymiana informacji i skuteczna współpraca pomiędzy czechowickimi i katowickimi policjantami, przyczyniła się do zatrzymania notorycznego włamywacza. 27-latek okradł kiosk w Czechowicach-Dziedzicach i wsiadł do pociągu jadącego w kierunku Katowic. Tam czekali już na niego policjanci z katowickiego komisariatu IV, którzy zatrzymali rabusia.

Do włamania doszło w niedzielę w nocy. Włamywacz wypchnął szybę w kiosku na terenie czechowickiego dworca PKP i skradł papierosy o wartości 4 tys. zł. Rabusia zauważyli przypadkowi świadkowie, którzy widzieli jak po włamaniu wsiadł z łupami do pociągu jadącego w kierunku Katowic. Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazali stróżom prawa. Czechowiccy policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami z pobliskich jednostek. Przekazali im rysopis sprawcy.

Gdy rabuś wysiadł z pociągu na katowickim dworcu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu. Na widok policjantów próbował jeszcze uciekać, ale stróże prawa nie dali mu większych szans. Odzyskali skradzione łupy i doprowadzili rabusia do policyjnego aresztu. Jak się okazało, przed miesiącem opuścił on zakład karny, gdzie przebywał przez ostatnie 3 lata za wcześniejsze konflikty z prawem, m.in. kradzieże i włamania. We wtorek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura i sąd.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.