Wiadomości

  • 17 sierpnia 2016
  • 28 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2849

Festiwal dawnych gier i zabaw: zakręć zuską, pograj w cymbergaja

Za nami:

Pograć w cymbergaja, zakręcić zuską czy pobawić się pupynsztubą - w taki sposób będzie można spędzić ostatnią niedzielę wakacji w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej podczas festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki".

skansen, festyn, moik
W skansenie odbywają się różne, ciekawe wydarzenia - jedną z nich jest stawianie moika. W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się z kolei festiwal dawnych gier i zabaw. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


W niedzielę 28 sierpnia w Skansenie będzie można sobie przypomnieć dawne i nieco zapomniane już sposoby spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Nie tylko najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cymbergaju, chodząc na szczudłach czy grając w sztylowego golfa. Animatorzy przypomną także jak kręcić zuską czy bawić się pupynsztubą.

W ramach festiwalu dzieci będą też mogły wziąć w darmowych, niesztampowych warsztatach artystycznych prowadzonych przez Zofię Siwy, artystkę, malarkę i ilustratorkę.

Festiwal śląskich gier i zabaw "Śląskie graczki i łonaczki" odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji - 28 sierpnia w godzinach 13.00 - 18.00 w pszczyńskim Skansenie. Bilet wstępu dla wszystkich będzie kosztował 5 zł.

Organizacja festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki" współfinansowana jest ze środków finansowych Powiatu Pszczyńskiego.

ups / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj