czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6656

Powstało nowe stowarzyszenie w Czechowicach-Dziedziach

Stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy zostało wpisane do Rejestru Stowarzyszeń Zwykłych. Prezesem stowarzyszenia jest były kandydat na burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Reklama

stowarzyszenie patriotyczny ruch wolnościowy
Stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy · fot. materiały prasowe


Jak czytamy w manifeście Patriotycznego Ruchu Wolnościowego, stowarzyszenie zrzesza osoby o poglądach konserwatywnych, wolnorynkowych i obywatelskich. Celem założycieli Patriotycznego Ruchu Wolnościowego jest "przekazywanie faktów i informacji, które są pomijane w dyskusji w powszechnych mediach, ale również ukazanie alternatywy dla obecnego układu rządzącego Polską od 1989 roku".

Prezesem stowarzyszenia został Cezary Czapiga, przedsiębiorca, Radny Powiatu Bielskiego IV kadencji, wieloletni działacz i współzałożyciel struktur Unii Polityki Realnej na Podbeskidziu i partii KORWiN, kandydat na Burmistrza Czechowic-Dziedzic w wyborach samorządowych 2014 roku. Współorganizator pierwszej na Podbeskidziu manifestacji przeciw islamizacji Polski.

Manifest Patriotycznego Ruchu Wolnościowego


Żyjemy w najlepszym i zarazem najgorszym wieku naszej epoki. Fale nielegalnych imigrantów zalewają Europę; przybierają na sile napięcia na linii Waszyngton-Moskwa; lewicowa ideologia multi-kulti zbiera swoje żniwo w krajach zachodnich, a Unia Europejska okazała się kolosem na glinianych nogach.
Natomiast w Polsce dług, który rośnie w niewyobrażalnym tempie zadłuża następne pokolenia Polaków. Rządzący, poprzedni jak i obecni, lekceważą tę sytuację skazując nasz kraj na zbliżający się coraz większymi krokami kryzys gospodarczy.

Rodzi się pytanie: Czy naród Polski stać jeszcze na podniesienie się z tej fatalnej sytuacji?

My wychodzimy temu pytaniu naprzeciw - Patriotyczny Ruch Wolnościowy, to stowarzyszenie zrzeszające wszystkich o poglądach konserwatywnych, wolnorynkowych i proobywatelskich. Naszym celem jest przekazywanie faktów i informacji, które są pomijane w dyskusji w powszechnych mediach, ale również ukazanie alternatywy dla obecnego układu rządzącego Polską od 1989 roku.

Nie mamy zamiaru stać i biernie przyglądać się temu, co dzieje się w Polsce. Naszą misją jest uformowanie społeczeństwa aktywnego, którego ma świadomość swojej władzy w państwie. Dlatego też zwracamy się do wszystkich tych, którzy tak jak my chcą pokazać ludziom, że jest inna droga, którą można obrać w decyzjach nie tylko na szczeblu krajowym, ale również w naszym województwie, powiecie, regionie, mieście i wsi. Na każdy z tych ośrodków mamy wpływ, choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.


Skład władz stowarzyszenia: zarząd - Cezary Czapiga - prezes, Dariusz Piechaczek, Jarosław Baranowski. Komisja rewizyjna - Wojciech Kozioł - przewodniczący, Dariusz Mendrok, Paweł Ryński.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.