Wiadomości

  • 19 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5083

Znalazł na ulicy telefon i dał go córce. Teraz ma problemy

Czechowiccy policjanci zatrzymali w czwartek 39-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który jest podejrzewany o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Mężczyzna znalazł aparat o wartości 500 zł i nie zwrócił go właścicielce. Za przestępstwo to grozi mu teraz kara do roku więzienia.

Mężczyzna znalazł telefon na czechowickiej ulicy Tetmajera. Zamiast jednak oddać go właścicielce, zgłosić ten fakt policji lub też przekazać aparat do biura rzeczy znalezionych, postanowił go zatrzymać. Telefon przekazał w prezencie swojej córce. Policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia i odzyskali aparat. 39-latek usłyszy wkrótce zarzuty.

- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi. Jeśli natomiast nie możemy ustalić właściciela, należy ją oddać do biura rzeczy znalezionych lub do jednostki policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, narażamy się na odpowiedzialność karną - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.