Wiadomości

  • 21 sierpnia 2016
  • 27 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5046

Piknik strzelecko-militarny w ramach Dni Czechowic-Dziedzic

Za nami:

W tym roku Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice-Dziedzice obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji w sobotę 27 sierpnia na stadionie MOSiRu odbędzie się piknik strzelecko-militarny.

Jednostka Strzelecka 3028
Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice-Dziedzice obchodzi swoje 10-lecie


Piknik będzie częścią 42. Dni Czechowic-Dziedzic. W programie m.in. pokazy grup strzeleckich, grup rekonstrukcji historycznych oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży. Jak zapewniają organizatorzy - nie zabraknie również wojskowej grochówki.

W ramach pikniku o 16.30 odbędzie się inscenizacja historyczna walki żołnierzy podziemia niepodległościowego z patrolem sowieckim oraz żołnierzami korpusu bezpieczeństwa wewnętrznego z 1945 roku. Inscenizację z użyciem broni hukowej oraz granatów przygotowuje GRH Beskidy wraz z GRH Luftschutz Oberschlesien.Na pikniku swoją obecność potwierdziła Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej, GRH Beskid, Sekcja 7, Grupa Rekonstrukcji Jednostki Wojskowej GROM -13- oraz Jednostka Strzelecka 3030 Żywiec im. por. Leonarda Rybarskiego.

Piknik strzelecko-militarny

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.