czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2016
  • 27 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4923

Na DK-1 w Pszczynie powstanie kolejna sygnalizacja świetlna

W Pszczynie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 oraz ulicy Hallera wybudowana zostanie kolejna sygnalizacja świetlna w kierunku Katowic.

Reklama

korek, DK-1
Na drodze krajowej nr 1 powstanie kolejna sygnalizacja świetlna. · fot. pless.pl


Skrzyżowanie drogi krajowej nr 1 z ulicą Hallera w Pszczynie to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na całej drodze pomiędzy Katowicami a Bielskiem-Białą. Co roku dochodzi tutaj do wielu kolizji, kilku poważnych wypadków, z których część kończy się ofiarami śmiertelnymi (w lutym zginął tutaj 58-letni mieszkaniec Pszczyny).

Równocześnie skrzyżowanie jest istotne dla przedsiębiorstwa transportowego znajdującego się w jego sąsiedztwie oraz mieszkańców pszczyńskiego osiedla Podstarzyniec. To z tych powodów nie zostało ono dotychczas zamknięte, co proponowała spora część kierowców.

W rezultacie zapadła decyzja o budowie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Przedsięwzięcie ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i będzie kosztowała około 440 tysięcy złotych. Środki na nią przeznaczą w równej części: powiat pszczyński, gmina Pszczyna oraz przedsiębiorca Tomasz Dzida. Inwestycja będzie realizowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie na podstawie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.