Wiadomości

  • 26 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2819

Stojaki rowerowe na pętli autobusowej w Bronowie

Pierwsze na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice stojaki rowerowe, zamontowane na przystanku autobusowym, pojawiły się w Bronowie. Mają one pozwolić cyklistom, którzy wybierają się w dalszą podróż autobusem, wygodne i bezpieczne pozostawienie i przypięcie swoich jednośladów.

Stojaki rowerowe na pętli autobusowej w Bronowie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Solidne stojaki, umożliwiające przypięcie 10 rowerów, zostały zainstalowane na przystanku autobusowym Bronów Czyża Pętla. Zadanie - od koncepcji, aż po realizację - zostało wykonane przez Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Z inicjatywą wyszli sami mieszkańcy, którzy zwrócili się w tej sprawie do sołtysa Bronowa i zarazem radnego miejskiego Mariana Derlicha. Z przystanku korzystają, między innymi, uczniowie dojeżdżający autobusami do szkół. Wielu z nich, ze względu na dużą odległość od miejsca zamieszkania, przyjeżdża na przystanek rowerem. Rowery - o czym informowali sołtysa mieszkańcy - przypinane były dotąd do ogrodzeń znajdujących się w okolicy pętli autobusowej posesji.

Wykonane ze stali nierdzewnej stojaki są bardzo solidne. Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego zapewnia, że równie solidnie zostały zabetonowane w ziemi. Teren wokół stojaków został następnie utwardzony i wybrukowany.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.