czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 3037

Bezpieczna droga do szkoły w Czechowicach-Dziedzicach

Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadchodzi czas nauki. Z kolei dla policjantów koniec wakacji i początek roku szkolnego, to czas w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. "Wróć bezpiecznie do szkoły" to hasło przewodnie akcji bielskich policjantów, którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z czechowickich centrów handlowych.

Bezpieczna droga do szkoły w Czechowicach-Dziedzicach - 08.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły policjanci ruszają ze szczególną misją. Uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Policjanci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki - nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.

W minioną sobotę, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego bielskiej komendy, spotkali się z młodzieżą i dziećmi w jednym z czechowickich centrów handlowych. Celem spotkania było wypracowanie wśród najmłodszych prawidłowych nawyków komunikacyjnych.

Policjanci uświadamiali dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się podczas drogi do i ze szkoły. Spotkanie było także okazją do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych: książeczek edukacyjnych oraz elementów odblaskowych. Na spotkaniu omawiane były również tematy związane z profilaktyką uzależnień.

Policjanci zachęcali młodych ludzi do zdrowego trybu życia, wolnego od narkotyków i dopalaczy, uświadamiając im, jakie zagrożenie niesie zażywanie tych środków. Każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu lub motocykla służbowego i włączyć sygnały dźwiękowe. Każdy z uczestników mógł też pod okiem policjanta z drogówki sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód w miasteczku ruchu drogowego. Do dyspozycji dorosłych były "alkco - gogle" - specjalne okulary pozorujące widzenie w stanie nietrzeźwości. Na zakończenie spotkania policjanci życzyli wszystkim uczniom bezpiecznego powrotu do szkoły.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.