czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1630

Mural na ćwierćwiecze partnerskiej współpracy z miastem Hiddenhausen

Akcenty niemieckie - od estrady, po wszystko to, co działo się wokół niej - wypełniły drugi dzień 42. Dni Czechowic-Dziedzic. Współorganizatorem Dnia Niemieckiego byli nasi goście - delegacja z miasta partnerskiego Hiddenhausen, z Burmistrzem Ulrichem Rolfsmeyer’em na czele.

Reklama

Mural na ćwierćwiecze partnerskiej współpracy z miastem Hiddenhausen - 28.08.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W trakcie 42. Dni Czechowic-Dziedzic goście z partnerskiego Hiddenhausen częstowali odwiedzających niemieckie stoisko westfalskimi specjałami, w tym: plackami ziemniaczanymi, kanapkami z metką oraz nalewką jałowcową. Rozdawali też płyty z niemiecką muzyką oraz okolicznościowe przypinki, nawiązujące do trwającej od ćwierćwiecza współpracy partnerskiej między Czechowicami-Dziedzicami, a Hiddenhausen.

Do 25-lecia partnerskiej współpracy naszych miast odwołuje się również swoją tematyką mural, który powstał na dwóch przeciwległych ścianach, na wyjściu z trybun na płytę stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Nad jego powstaniem przez kilka dni pracowała, przybyła z Hiddenhausen, Simona Adams-Weggen z synami, wspierana przez naszych harcerzy z 1 Środowiskowej Drużyny Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz".

Mural nie jest jedyną pamiątką, którą pozostawili po sobie nasi goście. Jedną a atrakcji Dnia Niemieckiego był pokaz rzeźby piłą mechaniczną w drewnie, w wykonaniu Hansa Kleina. Artysta nie tylko zaprezentował swój warsztat i gotowe rzeźby, ale wykonał ławkę z okazji okrągłego jubileuszu partnerskiej współpracy obu miast. Ławka ta została nam przekazana. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut przekazał natomiast Burmistrzowi Hiddenhausen Ulrichowi Rolfsmeyer’owi pamiątkową, jubileuszową płaskorzeźbę z herbami obu miast.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.