czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2016
  • wyświetleń: 1465

Koniec wakacji! Dzisiaj pierwszy dzień szkoły!

Dobiegły końca wakacje i czas błogiego odpoczynku od nauki. Dzisiaj uczniowie wracają do szkolnych murów na uroczyste apele i do szkolnych ławek. Dziś usłyszą pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny.

1 września tradycyjnie startuje nowy rok szkolny. Od godzin porannych w placówkach oświatowych odbywają się apele i liczne uroczystości z udziałem nauczycieli i dyrekcji. Do szkół wracają uczniowie, którzy mają za sobą przeszło dwumiesięczny okres wakacji i po raz pierwszy przychodzą ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę edukacyjną.

Rok szkolny potrwa do 23 czerwca, ale już w niejednej głowie pojawia się pewnie pytanie o dni wolne od nauki. Pierwszy ustawowy dzień wolny przypada na 14 października (piątek), czyli Dzień Nauczyciela. 1 listopada (Wszystkich Świętych) to tym roku wtorek. 11 listopada (piątek) to oczywiście Święto Niepodległości.

Przerwa bożonarodzeniowa i noworoczna rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia. Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w piątek, a ferie zimowe dla naszego województwa potrwają od 16 do 29 stycznia. Przerwa związana z Wielkanocą przypada między 13 a 18 kwietnia. Wolne są 1 i 3 maja (poniedziałek i środa). W czerwcu wolny będzie 15 czerwca, czyli Boże Ciało.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.