czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2006
  • wyświetleń: 1577

Różna waga medalu

Czy mieszkaniec Czechowic, który reprezentuje klub spoza gminy, ma szansę na stypendium sportowe? Tak. Ale tylko wtedy, gdy zdobędzie np.... medal na olimpiadzie. Mistrzostwo Polski to za mało - pisze Dziennik Zachodni.

Taki zapis dyskryminuje mnie jako mieszkańca - uważa Dariusz Pilarz, trener UKS Set Kaniów, mieszkający w Czechowicach. Nowe zasady przyzywania stypendiów uderzyły w kajakarzy z Czechowic-Dziedzic, którzy są zawodnikami UKS Set.

Rok temu zgodnie ze starymi zasadami pięciu z nich otrzymywało stypendia (100 zł miesięcznie). Byli wtedy mistrzami Polski i uczestnikami mistrzostwa świata. Teraz tytuł mistrza kraju nie wystarczy. W uchwale znalazł się zapis, że szanse na stypendium mają medaliści mistrzostw Polski oraz międzynarodowych imprez sportowych np. mistrzostw Europy, świata, olimpiady lub uniwersjady, którzy reprezentują gminę Czechowice.

Jeśli jako mieszkaniec Czechowic w barwach innego klubu zdobywam medal na mistrzostwach kraju, miasto do mnie się nie przyzna. Ale jeśli zdobędę pierwsze miejsce na olimpiadzie czy mistrzostwach Europy, wtedy już tak - trener Pilarz interpretuje uchwałę. Dodaje, że w tym roku tylko jeden kajakarz z Czechowic pływający w barwach UKS Set otrzymał stypendium, bo spełniał kryteria. Drugi złożył podanie za późno.

Pozostali nawet się nie starali, bo od jednej z pracownic UM usłyszeli, że dla zawodników w barwach UKS Set w tym roku stypendiów nie przewidziano. Pilarz argumentował radnym, że zawodnicy z Czechowic brali udział w wymienionych w uchwale międzynarodowych imprezach sportowych.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.