czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2016
  • 30 września 2016
  • wyświetleń: 4617

Akademia Pięknego Czasu: spotkanie z Michałem Rusinkiem - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MBP - Filia nr 10" podaj

23 września Biblioteka miała zaszczyt gościć w swoich progach Michała Rusinka. Pełne humoru i anegdot spotkanie, poświęcone twórczości Wisławy Szymborskiej, zainaugurowało zimowy semestr zajęć w "Akademii Pięknego Czasu".

Michał Rusinek w Bibliotece - 23.09.2016 · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Michał Maciej Rusinek to polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz. Doktor habilitowany nauk humanistycznych. Sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Michał Rusinek został sekretarzem Szymborskiej dzięki pośrednictwu jej znajomej, Teresy Walas, która była promotorką pracy magisterskiej Rusinka i poleciła go Szymborskiej. Sekretarzem został wkrótce po otrzymaniu przez poetkę nagrody Nobla i był nim do jej śmierci.

W latach 1991-1996 studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2002 roku uzyskał stopień doktora na podstawie pracy Między klasyczną retoryką a ponowoczesną retorycznością, a w roku 2013 habilitował się na podstawie książki Retoryka obrazu. Przyczynek do percepcyjnej teorii figury. Specjalizuje się w teorii literatury. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ.

Michał Rusinek jest autorem nazw żartobliwych gatunków literackich stworzonych przez Szymborską: lepiej, odwódka i moskalik.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MBP - Filia nr 10

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MBP - Filia nr 10" podaj