czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2016
  • 9 września 2016
  • wyświetleń: 3559

Film "Smoleńsk" w Filmowym Klubie Seniora w Świcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

9 września o godzinie 15.45 w Kinie Świt odbędzie się pokaz filmu "Smoleńsk". Seans jest organizowany w ramach Filmowego Klubu Seniora.

Opis filmu: 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami - członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia - ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina - dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej - próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać...

Reżyseria: Antoni Krauze
Scenariusz: Marcin Wolski, Maciej Pawlicki, Tomasz Łysiak, Antoni Krauze
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska
Obsada: Lech Łotocki (Lech Kaczyński), Ewa Dałkowska (Maria Kaczyńska), Beata Fido (Dziennikarka Nina), Halina Łabonarska (Matka Niny), Jerzy Zelnik, Redbad Klynstra, Tomasz Radawiec (Chorąży Remigiusz Muś, technik pokładowy samolotu Jak-40), Blanka Kaczorowska (Stewardesa Aneta Żulińska)

Dla seniorów (legitymacja emeryta lub rencisty) cena biletu 8 zł.
Dla pozostałych widzów 12 zł.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj