Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2016
  • wyświetleń: 10320

Wicemistrzynie świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa

Od 29 sierpnia do 4 września włoska Siracusa gościła najlepsze drużyny narodowe na świecie uprawiające kajak polo. Na wodnych boiskach o tytuły mistrzyń i mistrzów świata walczyły seniorki i seniorzy oraz drużyny U 21.

Wicemistrzynie świata w kajak polo
Wicemistrzynie świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa


Podczas zawodów świetnie zaprezentowały się mieszkanki Czechowic-Dziedzic, na co dzień reprezentujące UKS Set Kaniów, Sandra Pilarz i Katarzyna Ciupak, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyń świata. Oprócz nich srebrną drużynę stanowiły: kapitan zespołu - Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga i Monika Pacyga z Kaniowa oraz Zuzanna Grolik (Kanu Katowice), Weronika Jasiukiewicz i Monika Kulas (MOSW Choszczno), Katarzyna Kalina (Olimpijczyk Kliniska).

Wicemistrzynie świata w kajak polo
Wicemistrzynie świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa


Dziewczęta zrobiły niesamowitą furorę, zawojowały kajak polowy świat, napędziły stracha najlepszym drużynom z poprzednich lat, a z drużyną z Niemiec stoczyły w finale wyrównany pojedynek. Nasze zawodniczki pokazały polską waleczność, prawdziwe serce do walki, nie ustępowały niczym niemieckim zawodniczkom, dawały z siebie wszystko. Sędziowie musieli temperować ich zapędy i pokazali im 3 zielone kartki.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Z kolei w drugiej zawodniczki nie zobaczyły już żadnej kartki, natomiast w 13 minucie 15 sekundzie bramkę zdobyła Nathalie Herrmann. Drugą bramkę widzowie zobaczyli w 19 minucie 34 sekundzie, a zdobyła ją Monika Kulas wyrównując stan meczu. Do końca meczu, a brakowało już tylko 26 sekund, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść. Sędziowie zarządzili dogrywkę do zdobycia "złotej bramki". Niestety, szczęście uśmiechnęło się do niemieckich zawodniczek, a katem naszej drużyny w 3 minucie 52 sekundzie dogrywki była Hannah Triebel. Tym samym Niemki zdobyły tytuł trzeci raz z rzędu.

Wicemistrzynie świata w kajak polo
Wicemistrzynie świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa


Srebrny medal Mistrzostw Świata w kajak polo to historyczne osiągnięcie. Do tej pory żadnej reprezentacji Polski: seniorów, U-21 mężczyzn, seniorek czy U-21 kobiet nie udało się zajść tak daleko. Jest to tym większy powód do radości, że w srebrnej drużynie znalazło się 5 zawodniczek pobliskiego UKS Set Kaniów w tym dwie mieszkanki Czechowic-Dziedzic, a trenerem kadry Polski jest również mieszkaniec gminy, Dariusz Pilarz.

Wicemistrzynie świata w kajak polo
Powitanie wicemistrzyń świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa


W sześciu meczach eliminacyjnych nasze zawodniczki zaliczyły 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 przegraną. W meczu półfinałowym pokonały Wielką Brytanię i uległy we wspomnianym finale Niemkom. Sandra Pilarz oraz Klaudia Sachmerda były jednymi z najskuteczniejszych zawodniczek.

W przyszłym roku będzie okazja do kolejnego sprawdzianu. We Wrocławiu odbędzie się World Games, czyli Światowe Igrzyska Sportowe, gdzie walczyć o medale będą przedstawiciele dyscyplin nie olimpijskich.

Wicemistrzynie świata w kajak polo
Powitanie wicemistrzyń świata w kajak polo z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa

Jerzy Zużałek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.