czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2006
  • wyświetleń: 1432

Krótka historia Pawła O.

Dzisiaj (środa) Sąd Rejonowy w Pszczynie aresztował na okres trzech miesięcy 20-letniego mieszkańca Pszczyny Pawła O. - podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu Czechowic-Dziedzic.

Paweł O. wracał w miniony piątek pociągiem z Bielska do Pszczyny. Wspólnie z nim w przedziale podróżowali dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich posiadał wartościowy telefon komórkowy.

Kiedy mężczyźni wysiedli z pociągu w Czechowicach-Dziedzicach, Paweł O. wyszedł za nimi, wyrwał telefon z rąk 19-latka i rzucił się do ucieczki. Kiedy pokrzywdzony dogonił sprawcę, młody mieszkaniec Pszczyny wyciągnął nóż i zagroził jego użyciem.

To jednak nie koniec historii Pawła O. W poniedziałek Paweł wracał do domu tym samym pociągiem co w piątek. Tym samym pociągiem wracał też pokrzywdzony, który go rozpoznał i niezwłocznie powiadomił policję.

Sprawa miała więc swój finał w tym samym miejscu, w którym doszło do kradzieży. Na stacji w Czechowicach policjanci zatrzymali zdziwionego Pawła, a w jego domu w Pszczynie odnaleźli skradziony telefon o wartości 550 złotych oraz dodatkowo... 3 gramy marihuany.

Tak więc "bohater" Paweł odpowie nie tylko za kradzież rozbójniczą, ale także za posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do... 10 lat.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.