czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 września 2016
  • wyświetleń: 3280

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w Gimnazjum nr 1 - zdjęcia

37 gimnazjalistów z czechowickich szkół wzięło udział w Konkursie wiedzy o Sejmie, który odbył się w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w Gimnazjum nr 1 - 09.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Organizatorami konkursu, odbywającego się po patronatem honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, była Poseł na Sejm Małgorzata Pępek oraz Wszechnica Sejmowa.

Gościem honorowym konkursu był Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek. Uczestnicy wysłuchali najpierw prelekcji przygotowanych przez pracowników Wszechnicy Sejmowej. Dotyczyły one historii, tradycji i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz procesu legislacyjnego. "Uzbrojeni" w tak zdobytą wiedzę gimnazjaliści zasiedli następnie do testu z pytaniami z wiedzy o Sejmie.

Prowadzący konkurs pracownicy Wszechnicy Sejmowej podkreślali, że wyniki testu wypadły w Czechowicach-Dziedzicach znacznie powyżej średniej ogólnopolskiej. Najlepiej test napisały:
  • Martyna Czylok, Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce pierwsze,
  • Anna Szpyra, Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce drugie,
  • Karolina Sepot, Gimnazjum Publiczne Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce trzecie.


Gimnazjalistki, które zajęły konkursowe podium, otrzymały cenne nagrody ufundowane przez Kancelarię Sejmu RP oraz Poseł Małgorzatę Pępek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i przygotowane przez Kancelarię Sejmu upominki.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.