czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2003
  • wyświetleń: 1152

Będą pieniądze - będą litery

Reklama

Będą pieniądze na odnowienie pomnika upamiętniającego ofiary pierwszej i drugiej wojny światowej z Czechowic-Dziedzic - zapowiada burmistrz miasta Jan Berger.

Przypomnijmy, w maju ubiegłego roku z pomnika zniknęły wykonane z unikalnego stopu, litery, składające się na napis "Cześć bohaterom". Opiekujący się pomnikiem harcerze postanowili zebrać pieniądze na odtworzenie napisu. W tym celu przed bramami cmentarza kościoła pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach zorganizowali dwie kwesty. Udało się zebrać 4 tysiące 200 złotych. Jednak jak poinformowała nas Marzena Malina - komendant czechowickiego hufca, wygrawerowanie napisu w granicie kosztuje około 8 tysięcy złotych. Wykonanie liter z metalu, byłoby tańsze, lecz znowu mogłoby skusić złodziei. Tymczasem harcerzom chce pomóc miasto, choć na przeszkodzie stoi prawo.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.