
Wiadomości
- 23 września 2016
- wyświetleń: 2389
Na drogach naszego regionu trwa policyjna akcja "NURD"
Za nami:
W piątek o 6.00 policjanci z drogówki rozpoczęli działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego - czyli "NURD". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.
Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia "niechronionych" w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.
Akcja potrwa do godz. 22.00.
Akcja potrwa do godz. 22.00.
ZOBACZ TAKŻE

Był narażony na wychłodzenie. Jego życie uratowali czechowiccy policjanci

Jazda w kasku to nie "obciach". Może uratować zdrowie i życie

[FOTO] Wspólne działania policji i straży leśnej. Przeprowadzono m.in. kontrole dzikich plaż

Na rowerze i hulajnodze elektrycznej obowiązkowo w kasku. Przepisy będą dotyczyć dzieci i młodzieży

Czarny Alert Drogowy: zatrzymajmy spirale śmierci na śląskich drogach - wakacyjna akcja policji

[WIDEO] Niecierpliwi kierowcy w akcji. Tak ciężko poczekać?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
