czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2016
  • wyświetleń: 4153

Były wójt gminy Bestwina opublikował swoje wspomnienia

Przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wydana została książka "Z Anatolowego sztambucha", w której Anatol Faruga, doświadczony samorządowiec zdecydował się opisać swoje życie od strony nieco mniej oficjalnej.

Książka "Z Anatolowego sztambucha" · fot. UG Bestwina


Pozycja "Z Anatolowego sztambucha" to zbiór anegdot i historyjek zgromadzonych na 72 stronach w 15 rozdziałach i zilustrowanych licznymi fotografiami. Dowiadujemy się, jak ważna jest dla pana Anatola wiekowa lornetka, czym była tabliczka informacyjna oraz jak zakończyła się afera z "masą mięsną". Najwięcej miejsca zajmują przeróżne przygody związane z myślistwem.

W posłowiu pani Agnieszka Kowalczyk pisze: Dawni przyjaciele myśliwi, refleksje na temat nastrojów i emocje, które towarzyszą myśliwskiej pasji, czasy, gdy treść była najważniejsza, a nie forma w postaci wyszukanego dziś ekwipunku myśliwskiego, etyka łowiecka polegająca bardziej na opiece nad zwierzętami, delektowaniu się pięknem przyrody, niż pozyskaniem zwierzyny za każdą cenę, w rekordowej ilości - wszystko to - to esencja zaprezentowanych tu wspomnień.

Ramy czasowe obejmują w zasadzie całe życie Anatola Farugi - dzieciństwo, młodość, pracę zawodową, działalność społeczną. PRL, jego upadek i historię samorządnej gminy Bestwina - w "Anatolowym sztambuchu" każda epoka ma swoje własne miejsce.

---

Anatol Faruga z Bestwiny sprawował urząd wójta w latach 2002 - 2006. Wcześniej i później pełnił także inne funkcje samorządowe, był m.in. radnym oraz zastępcą wójta. Prywatnie jest wielkim pasjonatem łowiectwa i wszystkiego, co się z nim wiąże - zwłaszcza myśliwskich tradycji.

BM / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.