czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2016
  • wyświetleń: 2965

Podwójne Mistrzostwo Polski dla druhów OSP Kaniów

W dniach 16-18 września w Licheniu Starym k. Konina odbywały się X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Te jubileuszowe zawody zgromadziły 44 załogi OSP, w tym 5 kobiecych, w sumie - 168 druhów.

X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym - 16-18.09.2016 · fot. OSP Kaniów


Przede wszystkim liczyło się przygotowanie merytoryczne, kondycja fizyczna, precyzja wykonywania zadań, stopień wyszkolenia, praca zespołowa i niezawodność sprzętu. Odbyło się ogółem siedem konkurencji podstawowych, m.in. budowanie wału przeciwpowodziowego, slalom motorowodny, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej i wiosłowej, jak również konkurencja specjalna Water Fighters.

Podczas Mistrzostw znakomicie zaprezentowała się załoga OSP Kaniów w składzie: Jarosław Bieroński, Wojciech Janeczko, Mariusz Soszka, Marcin Kraus (OSP Bestwinka) wraz z opiekunem Jackiem Gruszką. W dwóch konkurencjach druhowie stanęli na najwyższym stopniu podium:
  • podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej (kl. 2, moc silnika od 50 KM)
  • manewrowanie łodzią motorową - slalom (kl. 2, moc silnika od 50 KM)


Komendant gminny Grzegorz Owczarz poziom zawodów ocenił jako bardzo wysoki: - decydowały setne sekundy i naprawdę z roku na rok rywalizacja jest coraz bardziej zacięta. Tym bardziej cieszą pierwsze miejsca, a trzeba dodać, że i w innych konkurencjach podium było w zasięgu ręki ekipy z gminy Bestwina.

BM / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.