Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 września 2016
  • 29 września 2016
  • wyświetleń: 5724

Firma z Czechowic przekazała dwa fantomy dla bielskiej prewencji

W siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów przeznaczonych do przeprowadzania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej, które na ręce przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów SPPP w Bielsku-Białej złożył prezes firmy BESTINI z Czechowic-Dziedzic - Piotr Dudzik.

Prywatna firma przekazały fantomy dla bielskiej prewencji · fot. KMP Bielsko-Biała


W uroczystości oprócz darczyńcy i przewodniczącego Związków Zawodowych Policjantów Mariusza Fendera udział wziął dowódca SPPP w Bielsku-Białej mł.insp. Dariusz Fajferek oraz Zespół Medyczny Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, który oprócz swojej pracy związanej z udzielaniem pomocy medycznej prowadzi również szkolenia dla policjantów w tym zakresie.

Po oficjalnym podpisaniu dokumentów sierż. szt. Aleksandra Salacha oraz sierż. Bartosz Klimek z Zespołu Medycznego opowiedzieli o możliwościach jakie dają ćwiczenia na otrzymanych fantomach oraz zademonstrowali ich działanie.

Przekazany sprzęt to jeden fantom stanowiący odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego dorosłego człowieka, drugi natomiast to fantom - niemowlę, na którym oprócz nauki masażu serca i sztucznego oddychania można ćwiczyć techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych maluchów.
Dla policjantów jest to znakomita okazja, aby systematycznie w ramach prowadzonych szkoleń zawodowych doskonalić technikę udzielania pierwszej pomocy na nowoczesnym sprzęcie.

Regularne ćwiczenie procedury udzielania pierwszej pomocy na fantomach bardzo realistycznie oddających fizjologię i anatomię człowieka z pewnością pozwoli na utrzymanie wysokiej skuteczności działań podejmowanych przez policjantów w rzeczywistych sytuacjach.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.