Wiadomości

  • 1 października 2016
  • wyświetleń: 5363

Piknik Przyrodniczy w Gimnazjum Publicznym Nr 1

24 września w Gimnazjum Publicznym Nr 1 odbył się Piknik Przyrodniczy. Była to jedna z imprez zaplanowana w ramach projektu "Arboretum Inspiruje", który jest laureatem konkursu grantowego "Po stronie natury".

Piknik Przyrodniczy w Gimnazjum Publicznym Nr 1 - 24.09.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Piknik Przyrodniczy odbył się już po raz trzeci. Pierwsza część przeznaczona była dla uczniów Twardowskiego. Gimnazjaliści brali udział w zmaganiach sportowych. Dwie zwycięskie klasy - 1A i 3A pojadą na wycieczki - do Skansenu Pszczelarskiego "Malwa" w Grojcu i Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

Od godziny 15.00 atrakcje piknikowe były dostępne dla wszystkich chętnych. Przygotowano pokazy chemiczne, gry planszowe, atrakcje dla młodszych dzieci. Na jednym ze stoisk, które zorganizowano wraz z Nadleśnictwem Bielsko można było samodzielnie skręcić budkę dla ptaków i zabrać ją do swojego ogrodu. Pszczelarze przygotowali pokazowy przeszklony ul oraz tablice dydaktyczne. W trakcie pikniku otworzono także w przyszkolnym ogrodzie ścieżkę dydaktyczna, gdzie, dzięki wsparciu Grupy LOTOS SA i otrzymanemu grantowi od firmy Żywiec Zdrój, zainstalowano 5 nowych tablic dydaktycznych.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.