czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2016
  • wyświetleń: 2708

W ten weekend jubileusz Kolei Śląskich: atrakcje na bielskim dworcu

1 października minie 5 lat, od kiedy na trasę ruszył pierwszy pociąg Kolei Śląskich. W związku z tym małym jubileuszem w ten weekend kilka atrakcji czeka na pasażerów KŚ i miłośników kolei w Bielsku-Białej.

Reklama

Wszystkich pasjonatów pociągów Koleje Śląskie zapraszają w sobotę (1 października) na perony dworca w Bielsku-Białej, gdzie od godziny 10.00 do 16.00 udostępnione zostaną odwiedzającym po jednym pojeździe z bazy taborowej. Korzystając z tej okazji można będzie m.in. zobaczyć z bliska jak wygląda kabina maszynisty, czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie za sterami pociągu.

Ponadto w sobotę w pojazdach udostępnionych na bielskim dworcu można będzie zdobyć kupon na bezpłatny przejazd jubileuszowym pociągiem specjalnym. Pociąg wyruszy w niedzielę o godzinie 14:05 z dworca w Katowicach i wróci na niego o godzinie 15:54. Trasa przejazdu będzie przebiegała w większości unikalnym szlakiem, którym nie jeździmy na co dzień, będzie to zatem nie lada gratka dla wszystkich miłośników kolei. Pociąg przejedzie przez takie stacje i posterunki jak: Chorzów Batory, Hajduki, Katowice Panewniki, Katowice Muchowiec, Stawiska, Mysłowice. Kupony na ten pociąg będą wydawane na hasło "Jeździmy z Wami już 5 lat", a ich liczba jest ograniczona.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.