czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2016
  • 6 października 2016
  • wyświetleń: 944

Dyżur Rzecznika Praw Dziecka w Urzędzie Miejskim

Za nami:

W czwartek, 6 października w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach będzie miał miejsce dyżur Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dyżur odbędzie się tym razem w godzinach od 14.30 do 15.30, sala 302 (II piętro Urząd Stanu Cywilnego).

Przewiduje się spotkania w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Rzecznik Praw Dziecka TPD jest rzecznikiem interesów i praw dziecka, którym pomaga. Podejmuje sprawy zgłaszane przez osoby fizyczne, same dzieci, podmioty prawne. Podejmuje interwencje z własnej inicjatywy w sytuacji gdy stwierdzi, że dziecko jest krzywdzone.

W działaniach na rzecz ochrony praw dziecka respektuje prawa rodziców oraz innych podmiotów (np. szkoły). Działa we współpracy z rodziną dziecka i samym dzieckiem. Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz opieki nad dzieckiem, pomocy dzieciom i rodzinie.

Mieszkańców szukających pomocy w sprawie wskazującej na łamanie praw dziecka, zapraszamy do skorzystania z porady. Z pomocy Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci można skorzystać także w siedzibie Śląskiego Oddziału TPD w Katowicach, ul. Pocztowa 16.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.