czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2016
  • wyświetleń: 10749

Przedszkole w Ligocie Miliardowicach po rozbudowie - zdjęcia

Od kilku dni do Przedszkola Publicznego w Ligocie Miliardowicach uczęszcza 44 nowych przedszkolaków. Ich przyjęcie było możliwe dzięki zakończonej właśnie rozbudowie placówki. Przeprowadzona w ekspresowym tempie inwestycja pozwoliła na przyjęcie do ligockiego przedszkola wszystkich zgłoszonych maluchów.

Reklama

Przedszkole Publiczne w Ligocie Miliardowicach po rozbudowie - 10.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


To właśnie konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkańców Ligoty w kwestii dostępności miejsc w przedszkolu, legła u podstaw podjętej przez czechowicki samorząd decyzji o rozbudowie Przedszkola Publicznego w Ligocie Miliardowicach. W całej sprawie chodziło o to, by jak najszybciej rozwiązać problem deficytu miejsc przedszkolnych na terenie sołectwa. Dlatego wybrano koncepcję przebudowy i adaptacji, niewykorzystanego dotąd, przedszkolnego strychu. Ta okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę, bo od pomysłu do jego realizacji, minęło niespełna pół roku!

Przetarg na projekt adaptacji pomieszczeń strychowych na dwa dodatkowe oddziały przedszkolne, zdolne pomieścić w sumie 50 przedszkolaków, został ogłoszony 15 kwietnia bieżącego roku. Następnie wyłoniony został wykonawca inwestycji, z którym 15 lipca podpisano umowę na jej wykonanie. Całość prac, kosztująca blisko 670 tysięcy złotych (plus 28 tysięcy za wykonanie projektu oraz drugie tyle za wyposażenie), polegająca na adaptacji 180 metrów kwadratowych strychu, była gotowa 28 września. Od piątku 30 września w Przedszkolu Publicznym w Ligocie Miliardowicach funkcjonują dwa dodatkowe oddziały przedszkolne, do których - w drodze dodatkowej rekrutacji - przyjęto 44 przedszkolaków, czyli wszystkie zgłoszone maluchy.

Na zaadaptowanym na potrzeby przedszkola poddaszu powstały funkcjonalne, przyjazne dla dzieci i ciekawe pod względem architektonicznym wnętrza. Po rozbudowie, która objęła również wykonanie nowej elewacji obiektu i wyposażenie go w instalację odgromową, do Przedszkola Publicznego w Ligocie Miliardowicach uczęszcza 135 przedszkolaków. Oddziały wychowania przedszkolnego funkcjonują również w SP nr 3 oraz Zespole Szkół w Ligocie. W pełni zabezpiecza to potrzeby zgłaszane w tym względzie przez mieszkańców Sołectwa Ligota. Co ważne, efekt taki udało się osiągnąć przy stosunkowo najniższych kosztach oraz w możliwie krótkim czasie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.