czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 9 października 2016
 • wyświetleń: 3873

Sprzedaż mieszkań na Osiedlu Laurowym obok pszczyńskiego parku

Artykuł sponsorowany:

Zgodnie z planem zakończył się pierwszy etap budowy Osiedla Laurowego w Pszczynie przy ul. Szymanowskiego (obok Pasażu Książęcego). Gotowe, wraz z całością infrastruktury, są już dwa z czterech budynków (B1 i B2). Deweloper ma również ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynków, jak również zaświadczenie o wyodrębnieniu własności lokali, dzięki czemu sprzedaż już się rozpoczęła! W ofercie dostępne są mieszkania od od 33 do 72 m kw.

Zakończony I etap budowy Osiedla Laurowego


Osiedle Laurowe jest już w pełni ogrodzone, posiada oświetlenie zewnętrzne i gotową drogę dojazdową od ulicy Szymanowskiego. Jest też gotowych 60 miejsc parkingowych, przypadających na 46 mieszkań w budynkach B1, B2, B3 i B4. Docelowo wykonana będzie również druga droga dojazdowa - od ulicy Żorskiej oraz ogólnodostępny parking dla gości odwiedzających mieszkańców osiedla.  Na Osiedlu Laurowym zakończono już prace związane z zagospodarowaniem i aranżacją terenów zielonych w sąsiedztwie budynków B1 i B2.

Jednocześnie kontynuowane są prace wykończeniowe w budynkach B3 i B4, których oddanie do użytku planowane jest na grudzień 2016. W obu budynkach zostały ukończone wszystkie instalacje, a obecnie wykonywane jest elewacja zewnętrzna oraz wylewki i tynki wewnątrz.

Osiedle laurowe - budynki B3 i B4


Warto podkreślić, iż zdecydowanie poprawiła się infrastruktura wokół samego osiedla. W sierpniu i we wrześniu br. dokonano bowiem całkowitej przebudowy ul. Szymanowskiego, gdzie na długości ok. pół km położono nową nawierzchnię asfaltową, odwodnienia, chodniki oraz zjazdy do poszczególnych posesji.

Osiedle Laurowe
Osiedle Laurowe · fot. mat. inwestora


Deweloper zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania do odwiedzin Osiedla. Podczas takiej wizyty będzie się można przekonać o wysokim standardzie wykończenia oferowanych mieszkań. Osoby zainteresowane proszone są jedynie o wcześniejsze uzgodnienie terminu pod numerem telefonu 601 55 8005.

LOKALIZACJA INWESTYCJICO WYRÓŻNIA TĘ INWESTYCJĘ OD INNYCH W OKOLICY?


Stan deweloperski- Mieszkania zostaną oddane do użytku Klienta w stanie deweloperskim, ale już w nim zawarte będzie wyposażenie niedostępne u innych deweloperów - zapewnia Tomasz Łodziński, wiceprezes zarządu spółki XCONSULTER sp. z o.o., która buduje Osiedle Laurowe.

Co takiego będą posiadać mieszkania w stanie deweloperskim? Lista instalacji i udogodnień jest bardzo długa. Są na niej:
 • instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • instalacja elektryczna, domofonowa, dzwonkowa i internetowa,
 • zainstalowany osprzęt elektroinstalacyjny,
 • zainstalowany domofon oraz dzwonek drzwiowy,
 • instalacja antenowa,
 • zainstalowane grzejniki niemieckiej firmy KERMI,
 • dwufunkcyjny kocioł centralnego ogrzewania firmy VIESSMANN w każdym lokalu, dzięki któremu każdy z Lokatorów zapłaci za ciepło tylko tyle, ile realnie sam zużyje
 • ściany wykończone tynkiem nakładanym maszynowo, a sufity posiadają gładź gipsową i są zagruntowane na biało,
 • posadzki betonowe,
 • stolarka okienna wraz z elektrycznie sterowanymi zewnętrznymi roletami (niezależnie od kondygnacji),
 • parapety wewnętrzne (białe-szare PCV),
 • drzwi zewnętrzne,
 • balkon (mieszkania usytuowane powyżej parteru),
 • balkon i taras (mieszkania typu penthouse),
 • płytki gresowe oraz balustrady ze stali nierdzewnej na balkonach i tarasach.


Jak dodaje Tomasz Łodziński, firma XCONSULTER od początku zwraca szczególną uwagę na wysoką jakość materiałów, która zapewni odpowiednią trwałość wykończenia. - Ściany budynków na Osiedlu Laurowym wykonane są z cegły ceramicznej Porotherm 30 P+W docieplonej wełną mineralną ROCKWOOL FASROCK. Uzyskany dzięki zastosowanym materiałom zwiększony współczynnik izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych zapewni mieszkańcom znaczne oszczędności w bieżącej eksploatacji mieszkania - tłumaczy zalety takiego rozwiązania.

Osiedle Laurowe - wizualizacje · fot. mat. inwestora


Mieszkanie pod klucz - opcja- Na specjalne życzenie klientów i za dodatkową opłatą mieszkanie może zostać oddane "pod klucz", czyli w pełni umeblowane i wyposażone - objaśnia wiceprezes XCONSULTER Tomasz Łodziński. - To odpowiedź na liczne zapytania Klientów, którzy chcą od razu wprowadzić się do mieszkania zaaranżowanego przez architektów, pod okiem których pracują sprawdzeni i doświadczeni fachowcy.

Zakres tych prac i sposób wykończenia pozostają do indywidualnego uzgodnienia z Klientem i po akceptacji stosownych projektów. Prace te nie są wliczone w cenę mieszkania i wykonywane będą po zawarciu odrębnej umowy w tym zakresie.

Na stronie internetowej można zobaczyć propozycje aranżacji wnętrz w poszczególnych mieszkaniach oraz ofertę biura projektowego.

Osiedle Laurowe w Pszczynie - propozycje wykończenia wnętrz · fot. mat. inwestora


Atrakcyjna cenaAtutem mieszkań na Osiedlu Laurowym jest również ich przystępna cena, która w połączeniu z wysokim standardem wykończenia budynków daje doskonały stosunek ceny do jakości. Cena mieszkania to 4000 zł brutto za m2 oraz 20000 zł za udział w gruncie. W kwotę tą wliczona jest zarówno cena komórki lokatorskiej, jak i miejsca parkingowego oraz balkonu/tarasu. Co istotne, oferowane na Osiedlu Laurowym mieszkania to mieszkania bezczynszowe. Wszystkie lokale posiadają stosowny, własnościowy udział w gruncie. Deweloper jest bowiem właścicielem gruntów, a nie jedynie ich użytkownikiem wieczystym.


FormalnościPełną ofertę mieszkań Osiedla Laurowego można zobaczyć na stronie internetowej osiedle-laurowe.pl. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości deweloper jest do dyspozycji zainteresowanych klientów, służąc radą i pomocą przy wyborze optymalnego mieszkania. Po dokonaniu wyboru mieszkania, podpisywana jest stosowna umowa rezerwacyjna. Podpisanie umowy rezerwacyjnej jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące dla Klienta. Po podpisaniu umowy rezerwacyjnej wskazany na stronie internetowej Inwestycji osiedle-laurowe.pl status mieszkania zostaje zmieniony z "wolny" na "rezerwacja", co gwarantuje Klientowi, iż wybrane przez niego mieszkanie nie zostanie sprzedane komuś innemu. Po zgromadzeniu należnej kwoty przez Klienta możliwe jest sfinalizowanie zakupu mieszkania poprzez podpisanie stosownego aktu notarialnego. W przypadku mieszkania w budynkach B3 i B4 podpisanie aktu możliwe będzie dopiero po oddaniu budynków do użytku, co planowane jest na grudzień 2016.


O DEWELOPERZE

Projekt i budowa Osiedla LAUROWEGO realizowane są przez firmę XCONSULTER sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie. Budowa i wynajem nieruchomości to trzeci, obok doradztwa biznesowego oraz reklamy trzon działalności spółki. We wszystkich realizacjach celem nadrzędnym firmy jest budowa z wysokiej jakości materiałów i dbałość o estetyczne i trwałe wykończenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma XCONSULTER sp. z o.o. zrealizowała następujące inwestycje budowlane:KONTAKT

XCONSULTER Sp. z o.o.
Pszczyna, ul. Wiśniowa 2

tel. kom. +48 601 55 8005
tel/faks: + 48 (32) 448 34 20
e-mail: biuro@xconsulter.pl
xconsulter.pl

Szczegółowe informacje na temat Osiedla Laurowego na stronie: