czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2016
  • wyświetleń: 4311

Chińska delegacja w powiecie bielskim - zdjęcia

7 października w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej starosta bielski Andrzej Płonka przyjął przedstawicieli firmy lotniczej z Pekinu.

Reklama

Chińska delegacja w powiecie bielskim - 07.10.2016 · fot. Powiat Bielski


Delegacja dzień wcześniej złożyła wizytę w Bielskim Parku Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie poznając strukturę i zasady działania Parku. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym uczestniczyli także prezesi firmy Margański & Mysłowski Zakłady Szybowcowe, z którymi firma z Chin, reprezentująca branżę lotniczą i produkcję elektrycznych samochodów zamierza podjąć współpracę i dwustronne stosunki biznesowe.

Na spotkaniu starosta Andrzej Płonka mówił o wielopokoleniowych tradycjach lotniczych naszego regionu, kreatywności i operatywności jego mieszkańców oraz idei powstania Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji oraz zaangażowaniu się samorządu powiatu bielskiego w ten projekt.

Park powstał w ekspresowym tempie, przy wydatnej pomocy środków z Unii Europejskiej. Jego infrastruktura, lokalizacja, skomunikowanie, w tym bliskość międzynarodowych portów lotniczych w Pyrzowicach, Krakowie i Ostrawie czyni go znaczącą siłą gospodarczą w regionie. Tym bardziej, że w sąsiedztwie Parku funkcjonuje Śląskie Centrum - jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków wytwarzania struktur kompozytowych wraz z laboratorium badawczym.

Podczas rozmów starosta bielski Andrzej Płonka podkreślił, że władze samorządowe widzą w działaniach Parku impuls dla rozwoju gospodarczego. Poruszono również temat przyszłości Parku, w tym rozbudowy pasa startowego, która ma być ukończona w przyszłym roku. Dyskutowano także o walorach naszego regionu pod kątem rozwoju szkół politechnicznych, ośrodków badawczych, silnej kadry naukowej i możliwościach tworzenia bazy szkoleniowej dla studentów w oparciu o innowacyjne technologie i najwyższej klasy sprzęt

Przedstawiciele chińskiej delegacji byli pod wrażeniem nowoczesnej infrastruktury Parku, jego możliwości produkcyjnych i badawczych, a także planów rozwojowych. Deklarowali gotowość do współpracy gospodarczej i relacji biznesowych z Zakładami Szybowcowymi Margański & Mysłowski.

Alina Macher
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.