Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 13650

[ZDJĘCIA] Jubileusz MRKS Czechowice-Dziedzice

W piątek 7 października odbyły się obchody 95-lecia Miejsko-Robotniczego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice. Jubileuszowe uroczystości stały się okazją do uhonorowania odznakami i pamiątkowymi medalami ludzi zasłużonych dla czechowickiej piłki nożnej. W gronie laureatów znaleźli się nasi samorządowcy, w tym Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Jubileusz MRKS Czechowice-Dziedzice - 07.10.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczyste obchody 95-lecia MRKS rozpoczęła msza święta, odprawiona w kościele pod wezwaniem Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Następnie jubileuszowe uroczystości przeniosły się do Dworku Eureka, gdzie odbyło się "Spotkanie Pokoleń", gości i przyjaciół czechowickiego klubu, wśród który przybyli parlamentarzyści: Poseł na Sejm RP Mirosława Nykiel oraz Senator RP Andrzej Kamiński.

Rozpoczęto od przypomnienia bogatej historii szacownego jubilata, którego początki sięgają 1921 roku, kiedy to założono RKS Młot Czechowice. Prezes MRKS Krzysztof Adamiec zauważył następnie, że cztery lata temu klub znalazł się na poważnym zakręcie i nie brakowało głosów, wzywających do "zamknięcia działalności" i rozpoczynaniu wszystkiego od nowa i pod nowym szyldem...

- Z pomocą władz miejskich, bo naszymi prawdziwymi kibicami są zarówno Burmistrz Marian Błachut jak i jego Zastępca Maciej Kołoczek, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny i Wiceprzewodniczący Bartłomiej Fajfer, przetrwaliśmy najtrudniejszy okres. Dzisiaj mogę już powiedzieć, że wyszliśmy na prostą pod względem organizacyjno-finansowym, a to znaczy że możemy zacząć myśleć o celach sportowych - mówił prezes Adamiec, który z kolei od innych przemawiających, w tym Burmistrza Mariana Błachuta, słyszał życzenia awansu do drugiej ligi, na 100-lecie klubu, grającego obecnie w lidze okręgowej.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wręczył odznaki PZPN. Brązową Honorową Odznakę Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Bartłomiej Fajfer. Srebrnymi Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej odznaczeni zostali: Marcin Biskup, Marek Grabiec, Maciej Kołoczek, Jacek Łaszczok, Bogusław Pasternak, Józef Szewczyk, Józef Sztorc i Damian Żelazny. Złotymi Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali: Alicja Ogiegło i Marian Błachut. Ponadto Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Krzysztof Adamiec. Srebrne Honorowe Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej odebrali Jan Cupriak, Tadeusz Kapias, Roman Pająk, Bogusław Waleczek, a Złote Honorowe Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej trafiły do Tadeusza Janika i Władysława Szypuły.

Jednocześnie Emil Buchta i Władysław Szypuła uhonorowani zostali medalami i monografiami 90-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a prezes Krzysztof Adamiec w imieniu klubu odebrał list gratulacyjny i pamiątkowy puchar wraz z monografią i medalem pamiątkowym 95-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz tabliczkę pamiątkową, wręczoną przez Burmistrza Mariana Błachuta.

Także Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej uhonorował najaktywniejszych członków klubu. Prezes BOZPN Czesław Biskup wręczył honorowe odznaki: Marcinowi Chodurowi, Pawłowi Lubińskiemu, Pawłowi Łękawie, Sławomirowi Stanclikowi, Tadeuszowi Stefańcowi i Henrykowi Szafranowi, a medale zasłużonych dla rozwoju piłki nożnej na Podbeskidziu otrzymali: Jan Cyroń, Bogusław Granda, Jarosław Kozik, Mariusz Mańdok, Bogusław Pasternak, Józef Wołowiec i Wiesław Zych.

Odznakami "zasłużony dla MRKS" uhonorowano byłych działaczy i zawodników sekcji sprzed lat: z długowiecznym piłkarzem Alojzym Radwańskim i Edwardem Kuderem, trzykrotnym mistrzem Polski w gokartach na czele. O muzyczną oprawę uroczystości zadbali młodzi artyści z Teatru Muzycznego "Movimento", działającego przy czechowickim MDK-u.

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.