czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2016
  • wyświetleń: 2344

95 lat MRKS-u Czechowice-Dziedzice na kartach książki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wydało nową książkę opisującą historię "Walcowni" pt. "95 lat MRKS Czechowice-Dziedzice 1921-2916. Historia prasą pisana", autorstwa Krzysztofa Adamca, Jacka Cwetlera i Anny Gieruli-Kłusek.

Reklama

Książka opisuje dzieje "Walcowni" w sposób nietypowy, bo w oparciu o wycinki prasowe, które udało się autorom pozyskać z bibliotek, prywatnych kolekcji i ze zbiorów czechowickiej Izby Regionalnej.
Publikacja prezentuje nie tylko piłkarskie dzieje Klubu, ale również ukazuje dokonania innych sekcji sportowych, np. hokeja, boksu, lekkiej atletyki, łucznictwa i cartingu.

Przez łamy książki przewijają się sylwetki znanych sportowców, trenerów, działaczy, kibiców i sympatyków Klubu. Książka licząca 300 stron dostępna jest w Izbie Regionalnej i w Księgarni "Na Lesisku". To już 51. pozycja wydawnicza Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj