czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2016
  • wyświetleń: 4026

Straciła oszczędności, bo uwierzyła, że rozmawia z córką

90-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic straciła oszczędności, bo uwierzyła, że rozmawia przez telefon z własną córką, pod którą podszyła się oszustka.

Reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek w centrum Czechowic-Dziedzic. Z seniorką skontaktowała się telefonicznie nieznajoma kobieta, która podawała się za jej córkę. Oszustka twierdziła, że spowodowała wypadek i pilnie potrzebne jej są pieniądze na załatwienie formalności. Czechowiczanka uwierzyła, że rozmawia z córką i zgodziła się na przekazanie gotówki.

Po pieniądze przyszedł "kurier", który był wspólnikiem oszustki. Odebrał od kobiety 20 tys. zł. i zniknął, a wraz z nim oszczędności nestorki.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.