czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2016
  • wyświetleń: 11394

Nowa kuchnia, nowa stołówka - GP nr 1 po modernizacji i przebudowie

Zakończył się remont kapitalny kuchni w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Nowoczesna, spełniająca surowe normy kuchnia, obsłuży nie tylko szkołę, ale również czterooddziałowe przedszkole, które zacznie tu funkcjonować od 1 września 2017 roku.

Reklama

Nowa kuchnia, nowa stołówka. GP nr 1 po modernizacji i przebudowie - 10.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Od wtorku zmodernizowana kuchnia wydaje obiady, które uczniowie spożywają teraz w nowej, przestronnej stołówce.

Prowadzony od kilku miesięcy remont kapitalny pomieszczeń kuchennych w GP nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach kosztował, wraz z projektem, blisko 610 tysięcy złotych. Kuchnia wraz z zapleczem została praktycznie zrobiona od nowa. Wymieniono wszystkie instalacje, na nowo wykonano podłogi i ściany, zakupione zostało całe wyposażenie kuchni. Przy okazji modernizacji na parter przeniesiona została szkolna stołówka, funkcjonująca dotąd piętro wyżej.

- Tak zmodernizowana kuchnia z powodzeniem obsłuży nie tylko szkołę, ale i przedszkole, które w murach GP nr 1 będzie funkcjonować od przyszłego roku szkolnego. Część obiektu, w której po przeprowadzeniu prac adaptacyjnych powstanie czterooddziałowe przedszkole, została już wydzielona. Prowadzone tam prace nie będą więc miały wpływu na funkcjonowanie szkoły - mówi Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Gruntowna modernizacja pomieszczeń kuchennych, wraz z przeniesieniem stołówki, pociągnęły za sobą również inną zmianę. W nowym miejscu w szkolnym obiekcie znajduje się obecnie część administracyjna, z sekretariatem i gabinetem dyrektora placówki. Koszty związanych z tym prac to dodatkowe 60 tysięcy złotych.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.