czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2016
  • 22 października 2016
  • wyświetleń: 2526

Szkolenie z taktyki działań w terenie zurbanizowanym

Za nami:

Natarcie i obrona w terenie zabudowanym, poruszanie się w czasie walki, walka w pomieszczeniach oraz fortyfikacja - to niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone i przećwiczone przez uczestników szkolenia organizowanego przez czechowicką Jednostkę Strzelecką 3028.

Reklama

strzelcy, jednostka strzelecka, js 3028
Strzelcy z JS 3028 zapraszają na szkolenie · fot. JS 3028


Szkolenie z taktyki działań w terenie zurbanizowanym odbędzie się w sobotę, 22 października w godzinach 7.00-20.00. Podstawowe zagadnienia, które zostaną poruszone i przećwiczone podczas szkolenia: charakterystyka terenu zabudowanego (analiza taktyczna), charakterystyka działania różnych rodzajów wojsk w terenie zabudowanym, natarcie i obrona w terenie zabudowanym, zwalczanie broni pancernej w terenie zabudowanym, poruszanie się w czasie walki w terenie zabudowanym, fortyfikacja w terenie zabudowanym, walka w pomieszczeniach, wejścia do budynków oraz ćwiczenie aplikacyjne. Szkolenie organizowane przez JS 3028 jest bezpłatne!

Harmonogram zajęć

  • 7.00 - czynności organizacyjne, rozgrzewka,
  • 7.30 - apel rozpoczynający kurs,
  • 7.30 - 8.00 - sprawdzenie wyposażenia,
  • 8.00 - 13.00 - zajęcia programowe,
  • 13.00 - 13.30 - przerwa obiadowa,
  • 13.30 - 19.00 - zajęcia programowe,
  • 19.00 - 20.00 - egzamin teoretyczno-praktyczny.


Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach powinny posiadać umundurowanie, atrapę broni długiej, kamizelkę taktyczną, rękawice robocze, okulary ochronne, farby maskujące, puszkę survivalową, karimatę i śpiwór, kapelusz/hełm, notatnik oraz obuwie zmienne. Każdy uczestnik zapewnia sobie wyżywienie we własnym zakresie, w taki sposób, by można się było przemieszczać. Ponadto od osób niepełnoletnich wymaga się zgody rodziców na udział w szkoleniu. Wszyscy chętni powinni posiadać także wykupione ubezpieczenie NNW. W razie braku wymaganego wyposażenia istnieje możliwość wypożyczenia po wcześniejszym uzgodnieniu.

Zagadnienia i umiejętności, które należy znać/posiadać przystępując do szkolenia: szyki patrolowe, znaki dowodzenia, praca na busoli, umiejętność bezpiecznego posługiwania się bronią długą, znajomość etatowej broni drużyny lekkiej piechoty 12-osobowej, obowiązki strzelca w walce, podstawowe zasady maskowania, ukończony kurs unitarny w JS lub Obrona Narodowa.pl lub innych organizacjach. W przypadku braku ukończonego kursu unitarnego decyzja o uczestnictwie zostanie rozpatrzona indywidualnie.

Zgłoszenia należy kierować na adres: jednostka.strzelecka.3028@gmail.com lub za pośrednictwem Facebooka: www.facebook.com/strzelec.cichy?ref=ts&fref=ts. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, organizację, stopień, funkcję, ukończone szkolenia oraz inne doświadczenia.

BM / czecho.pl

źródło: Jednostka Strzelecka 3028 Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.