czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2016
  • wyświetleń: 5383

Czechowicki Ikarus na czerwonym dywanie w Kielcach

W dniach 11-13 października w Kielcach odbyły się XIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2016, współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. Pojawił się na nich czechowicki akcent.

Reklama

Ikarus, PKM Czechowice-Dziedzice, Autobus
Czechowicki Ikarus na czerwonym dywanie w Kielcach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Targom towarzyszyła III Wystawa Zabytkowych Autobusów, pod hasłem "Autobus Ikarus z montażu przemysłowego prowadzonego przez IGKM". Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o., które jest właścicielem unikatowego - bo jedynego w takiej kompletacji sprzętowej Ikarusa 260.59E z 1997 r. - zostało zaproszone do udziału w wystawie, jako oficjalny partner.

Czechowicki Ikarus to autobus, który z powodzeniem mógłby się już kwalifikować do rejestracji na żółtych, przeznaczonych dla zabytkowych pojazdów tablicach. Dzięki regularnemu serwisowi jego stan techniczny jest na tyle dobry, że nadal może on przewozić pasażerów. Ikarus cały czas stanowi więc część taboru czechowickiego PKM i okazjonalnie, na przykład jako pojazd zastępczy, wyrusza na trasę po gminie.

aka / czecho.pl
źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.