czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2016
  • wyświetleń: 3144

Bohaterowie z książek opanowali podstawówkę w Ligocie

11 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie obchodzono po raz pierwszy Dzień Postaci Baśniowej i Literackiej. Tego dnia większość uczniów przyszła przebrana za wybranego bohatera książkowego. Korytarze opanowały krasnale, królewny, królowie, rycerze, wiedźmy, czarodzieje i wiele innych postaci znanych z literatury.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie została opanowana przez uczniów w baśniowych strojach. · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


O godzinie 10.50 wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się baśniowy pokaz mody prowadzony przez nauczyciela bibliotekarza p. Małgorzatę Molę. Przebrani uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali się przed komisją konkursową oraz publicznością, zbierając gromkie brawa. Na koniec wszyscy bohaterowie otrzymali słodki poczęstunek oraz ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Po burzliwych obradach, które trwały jeszcze długo po zakończeniu imprezy, komisja w składzie: p. dyrektor Dorota Nasuta, p. pedagog Hanna Grzywa oraz p. pielęgniarka Maria Lis, wyłoniła zwycięzców konkursu na najlepiej przebranego ucznia. Podczas oceniania panie brały pod uwagę przede wszystkim zgodność z wymogami konkursu (przebranie się za postać z książki) oraz pomysłowość i samodzielność wykonania stroju.

Oto laureaci:
wśród klas młodszych:
- grupowo - klasa 0
- indywidualnie:
  • Jan Boczek (3b) - Pirat
  • Patryk i Fabian Janusch (3a) - Bambo i Mikołajek
  • Mateusz Krysta (2a) - Wilk
  • Jan Mikołajczyk (2a) - Pan Kleks


wśród klas starszych:
- grupowo - klasa 4
- indywidualnie:
  • Nicola Osowiec (6b) - Pippi Pończoszanka
  • Oskar Stanclik (6b) - Kot w butach
  • Weronika Tittor (5) - Alicja w Krainie Czarów


Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy za rok. Czytajcie książki i poznawajcie nowych bohaterów, odwiedzajcie naszą szkolną bibliotekę.

Małgorzata Mola

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.