czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 2227

Drugie posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Za nami drugie posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach Dziedzicach.

Reklama

Gminna Rada Seniorów - 12.10.2016
Gminna Rada Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Jednym z tematów posiedzenia była analiza danych statystycznych na temat populacji 60+ w gminie oraz dotychczasowe inicjatywy, działania i praktyczne możliwości samorządu w zakresie wparcia populacji osób 60+. Przedstawiono również koncepcję ogólnopolskiej akcji pod nazwą "KOPERTA ŻYCIA" i podjęto uchwałę w sprawie zarekomendowania władzom samorządowym Czechowic-Dziedzic wdrożenia tego programu na terenie gminy jako pierwszej inicjatywy Gminnej Rady Seniorów skierowanej bezpośrednio w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego najstarszych i samotnych mieszkańców.

Zadecydowano też o przystąpieniu do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów powołanego w ubiegłym roku w Krakowie i utworzono trzy zespoły tematyczne w strukturze wewnętrznej Gminnej Rady Seniorów - ds. bezpieczeństwa i warunków mieszkalnych seniorów, ds. profilaktyki i promocji zdrowia seniorów oraz ds. integracji i form wypoczynku seniorów.

Kolejne posiedzenie Gminnej Rady Seniorów zaplanowano na 7 grudnia br. na godz. 17. Radni GRS dyżurować będą 3 listopada i 1 grudnia br. (w godz. 10-12) w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.