czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2016
  • wyświetleń: 2475

Uczniowie ZS Silesia uczestnikami sesji zdjęciowej w Teatrze Śląskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Tegoroczna Metropolitalna Noc Teatrów, która odbyła się 23/24 września, zaoferowała w swoim repertuarze aż 30 spektakli i ponad 50 atrakcji towarzyszących. Uczestnicy mogli przemieszczać się bezpłatnymi busami w obrębie 16 instytucji biorących udział w tym wydarzeniu.

Reklama

Uczniowie ZS Silesia uczestnikami sesji zdjęciowej w Teatrze Śląskim - 23-24.10.2016 · fot. ZS Silesia


Bardzo ciekawe formy, m.in. wystawy, koncerty, happeningi artystów, warsztaty taneczne, wokalne, ruchu scenicznego, plastyczno-rzeźbiarskie zaproponowały Opera Śląska, Teatr Tańca i Ruchu "Rozbark" w Bytomiu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Śląski w Katowicach oraz Teatr Nowy w Zabrzu. Teatralna Noc była też świetną okazją, aby zwiedzić teatr od tzw. kuchni: zajrzeć za kulisy, do garderób, pracowni krawieckich, charakteryzatorni, spotkać się z aktorami i obserwować demontaż różnych scenografii.

Uczniowie ZS Silesia wraz z opiekunką Bogną Kroker swoją uwagę skoncentrowali głównie na ofertach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach: zwiedzili jego kulisy, obejrzeli wystawę "Ożenki" oraz spektakl w wykonaniu Koła Naukowego Szkoły Aktorskiej. Dodatkową atrakcją, z której również skorzystali, było wcielanie się w różne kreacje aktorskie: przymierzanie kolorowych kostiumów, inspirowanych spektaklem "Ożenek" Gogola oraz poddawanie się scenicznym makijażom, które wykonywały teatralne charakteryzatorki. Całość sfinalizowano sesją zdjęciową, do której również nas zaproszono. Zdjęcia z wydarzenia ukazały się w różnych artykułach internetowych.

Magdalena Czarnecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj