czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2016
  • wyświetleń: 4581

Walcownia Metali "Dziedzice" nagrodzona Złotym Dedalem

Walcownia Metali "Dziedzice" SA z Czechowic-Dziedzic otrzymała nagrodę specjalną i Złotego Dedala podczas podsumowania konkursu "Firma Roku 2016".

Reklama

W Teatrze Polskim 19 października uroczyście podsumowano Konkurs "Firma Roku 2016", który ogłosili Starosta Bielski, Prezydent Miasta Bielska-Białej oraz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

Paged Meble SA z Jasienicy oraz Befaszczot sp. z o.o. z Bielska-Białej otrzymały główne nagrody i zostały uhonorowane statuetkami Dedala autorstwa Lidii Sztwiertni, natomiast nagroda specjalna i złoty Dedal otrzymała Walcownia Metali "Dziedzice" SA z Czechowic-Dziedzic.

Firma Paged Meble SA z Jasienicy uhonorowano w kategorii "Ziemia Bielska", a w kategorii Miasto Bielsko-Biała - Bielską Fabrykę Szczotek i Pędzli Befaszczot sp. z o.o.

Nagroda specjalna i "Złoty Dedal" przypadły w tym roku Walcowni Metali "Dziedzice" SA.

Nagrody i wyróżnienia wręczali organizatorzy konkursu "Firma Roku 2016" przebiegającego pod hasłem "Samorządy - Przedsiębiorcom": prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, starosta bielski Andrzej Płonka oraz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz.

Starosta Andrzej Płonka zwracając się do przedsiębiorców powiedział: Przedsiębiorca to nie tylko zawód, jakaś profesja, ale to niezwykle ważna rola w społeczeństwie. Bez przedsiębiorczości nie ma rozwoju, postępu, a w konsekwencji nie ma cywilizacji. Od wieków tradycje przedsiębiorczości zawierają w sobie to samo przesłanie: zaspokajanie ludzkich potrzeb i osiąganie mistrzowskiej biegłości w prowadzeniu swojej firmy. I to nie jest istotne: jednoosobowej czy zatrudniającej setki osób.. Wyrażam wielki szacunek dla Państwa dorobku, dla prezentowanej przez Państwa przedsiębiorczości i kreatywności. Szacunek dla Waszej pracy, która wymaga nieraz znacznego wysiłku, ale przecież cieszy serce i przynosi piękne efekty, szacunek dla Waszego społecznego zaangażowania, za udział w ekonomicznym rozwoju miasta Bielska - Białej i powiatu bielskiego, a mówiąc szerzej ale niezwykle trafnie - wdzięczność dla Waszych zasług wobec całej polskiej gospodarki.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili Wicewojewoda Jan Chrząsz i Wojciech Saługa Marszałek Województwa Śląskiego.

Galę uświetnili aktorzy Teatru Polskiego, którzy zaprezentowali największe musicalowe przeboje - "Przetańczyć całą noc. Spacer po Broadwayu."

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.