czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2016
  • 31 października 2016
  • wyświetleń: 8835

Tłumy na Wodniku. Klienci muszą czasem czekać kilkadziesiąt minut

We wrześniu swoją działalność wznowiły szkółki pływackie, przez co w kolejce przed wejściem na pływalnie trzeba czasem odczekać nawet kilkadziesiąt minut.

Reklama

kolejka na wodniku
Klienci czekający na zwolnienie miejsca · fot. czytelnik


Pani Katarzyna, czytelniczka portalu czecho.pl, poinformowała naszą redakcję o problemie oczekiwania na wejście. - Obsługa pływalni wpuszcza na teren obiektu zbyt duże grupy ze szkółek pływackich, przez co zwykli mieszkańcy nie mogą normalnie korzystać z pływalni - żali się nasza czytelniczka. - Czekałam w kolejce do kasy przez ponad pół godziny i zrezygnowałam. Nie wiedziałam co mam powiedzieć moim dzieciom, które też chciały skorzystać z pływalni - dodaje pani Katarzyna.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji potwierdza, że od września ruch na basenie zwiększył się z powodu wznowienia działalności przez szkółki pływackie, a ze względów bezpieczeństwa z basenu może korzystać jednocześnie maksymalnie 90 osób.

- Na spotkaniu w sierpniu kierownictwo naszego Ośrodka wspólnie z prowadzącymi działalność szkółkami wypracowało zasady korzystania z obiektu. Szczególnie zwrócono uwagę na ilość grup zorganizowanych szkółek na jednej godzinie w czasie najbardziej wykorzystywanych godzin, czyli od 16 do 19.00. Kierownictwo MOSiR i instruktorzy opracowali grafik zajęć zakładając, że na jednej godzinie na basen wchodzą maksymalnie dwie grupy co daje nam ilość około 40 uczących się pływać. Dodając, że na sali basenowej zgodnie z Regulaminem obiektu i przepisami BHP przebywać może jednocześnie 90 osób, daje nam to możliwość wpuszczenia na pływalnię kolejne 50 osób - klientów prywatnych - tłumaczy Paweł Łękawa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Szef MORiS-u dodaje, że rotacja wchodzących i wychodzących sprawia, iż czas oczekiwania na zwolnione miejsce wynosi kilka minut. Sytuację tą usprawnił wprowadzony w styczniu system płatności przy wyjściu z basenu oraz zainstalowanie terminala płatniczego w celu dokonywania płatności kartą płatniczą.

- Z krytej pływalni korzysta bardzo dużo osób - mieszkańców naszej gminy jak również sąsiadujących miejscowości. W trosce o bezpieczeństwo, jak wcześniej już wspomniałem, jednorazowo na halę basenową wejść może 90 osób. Przy okazji pragnę nadmienić, że miesiąc wrzesień jest charakterystyczny, bowiem na pierwsze zajęcia szkółek przychodzi bardzo duża grupa chętnych do nauki pływania, a wraz z nimi rodzice co sprawia, że na korytarzu znajduje się duża liczba czekających na zajęcia lub na odbiór kończących naukę pływania pociech - kończy Paweł Łękawa, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.