czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • wyświetleń: 9717

Czechowiccy policjanci nagrodzeni za długoletnią służbę

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wręczono medale "Za długoletnią służbę" i "Za zasługi dla Policji". Łącznie udekorowanych zostało 113 osób. Wśród odznaczonych był także podinsp. Sławomir Walczak oraz nadkom. Grzegorz Mroziak z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Uroczystość wręczenia nagród dla policjantów - 10.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczone zostały medale i wyróżnienia. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kuci, udekorował policjantów medalami "Za długoletnią służbę". Na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 13 policjantów z naszego garnizonu odznaczonych zostało medalem złotym, 69 srebrnym, a 18 brązowym.

Wśród odznaczonych znalazło się także 7 policjantów bielskiego garnizonu, którzy zostali odznaczeni srebrnymi medalami "Za długoletnią służbę", na czele z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Dariuszem Matusiakiem.

Podinsp. Sławomir Walczak
Podinsp. Sławomir Walczak - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała


Srebrne odznaczenia przyjęli ponadto z rąk wojewody i komendanta:
  • podinsp. Sławomir Walczak - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach,
  • podinsp. Mariusz Piątek - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej,
  • nadkom. Grzegorz Mroziak - p.o. Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KP w Czechowicach-Dziedzicach,
  • asp.szt. Grzegorz Bryja - Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej,
  • asp.szt. Jacek Zieliński - Kierownik Ogniwa Patrolowego Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej,
  • asp.szt. Zbigniew Dybał - specjalista Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.


nadkom. Grzegorz Mroziak
Nadkom. Grzegorz Mroziak - p.o. Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KP w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała


Uhonorowane zostały również osoby spoza policji, które swoja pracą wspierają naszą formację. Wojewoda wraz z komendantem zawiesili 2 srebrne i 11 brązowych medali "Za zasługi dla Policji" na piersiach samorządowców, przedstawicieli instytucji państwowych i służb.

Na zakończenie uroczystości wojewoda Jarosław Wieczorek pogratulował wszystkim odznaczonym i życzył im dalszych sukcesów w służbie. Z gratulacjami do wyróżnionych zwrócił się również insp. Piotr Kucia, który podkreślił, że wielką radością napawa go fakt, że nagrodzona została tak duża liczba policjantów oraz osób współpracujących z policją.

Uroczystość wręczenia nagród dla policjantów - 10.2016
Uroczystość wręczenia nagród dla policjantów - 10.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała

BM / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.