czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2006
  • wyświetleń: 964

Zostaw 1% podatku w Czechowicach

Przyszedł czas rozliczeń z Fiskusem, po raz drugi również każdy podatnik może przekazać 1% należnego fiskusowi podatku na organizację pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego.

W roku ubiegłym skorzystało z tej możliwości zaledwie 4% podatników przekazując na cele społeczne ok. 40 milionów złotych. Gdyby udało się zachęcić wszystkich płacących podatki, organizacje pożytku publicznego mogłyby otrzymać nawet 300 milionów złotych. Poniżej znajdują się jedne ze Stowarzyszeń organizacji pożytku publicznego działające na terenie Pszczyny.

Swój procent możemy przekazać Na Towarzystwo Charytatywne im. "Ojca Pio" Koło nr 1 w Czechowicach - Dziedzicach (ul. A.Mickiewicza 37).

Jak przekazać 1 % podatku na cele na Towarzystwo Charytatywne im. "Ojca Pio" Koło nr 1 w Czechowicach - Dziedzicach?

1% wpłacamy przelewem bankowym lub przekazem pocztowym na konto:
95 1020 1390 0000 6802 0126 1486.

Na dowodzie wpłaty powinny być zawarte następujące dane: imię i nazwisko oraz adres wpłacającego, kwota dokonanej wpłaty oraz nazwa organizacji pożytku publicznego, na rzecz której dokonana została wpłata.

Pokwitowanie wpłaty należy zachować do ewentualnego wglądu organu podatkowego. Wpłata musi być dokonana co najmniej na 1 dzień przed złożeniem PITu: dla podatników rozliczających się za pomocą formularzy PIT-36 i PIT-37 nie później niż do dnia 30 kwietnia 2006 r.

Jeśli przysługuje Ci zwrot nadpłaconego podatku, Urząd Skarbowy dokona zwrotu podatku wraz z kwotą 1% przeznaczoną na stowarzyszenie. Jeśli natomiast musisz dopłacić do rozliczenia za rok ubiegły, kwota 1% pomniejszy kwotę takiej dopłaty.

Pamiętajcie - tylko od nas zależy kto dostanie 1% naszych podatków, fiskus czy np. stowarzyszenia działające na terenie Czechowic.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.