czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 2729

Uczniowie czechowickiego LO na deskach Teatru Polskiego

W czwartek, 3 listopada młodzież czechowickiego Liceum wystąpiła podczas uroczystości wręczenia 18. Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. J. Londzina w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, prezentując montaż słowno-muzyczny pt. "Droga do domu".

Uczniowie LO na deskach teatru
Uczniowie czechowickiego LO na deskach Teatru Polskiego · fot. Renata Kotzian i Joanna Czyż-Cieciak


W swej treści przedstawienie nawiązywało do znaczenia Chrztu Polski, Ojczyzny oraz Małej Ojczyzny w kształtowaniu tożsamości współczesnego Polaka. Uczniów przygotowały do występu Renata Kotzian i Joanna Czyż-Cieciak. Na scenie mogliśmy zobaczyć: Aleksandrę Danel, Natalię Gawełek, Michała Nieckarza, Klaudię Nycz, Kacpra Olejaka, Martynę Pochopień, Justynę Surowiecką, Paulinę Zacharę oraz gościnnie Karolinę Krawczyńską i Łukasza Jonkisza.

Zgromadzona w teatrze publiczność ze wzruszeniem przyjęła padające ze sceny słowa i dźwięki. Naturalny i szczery występ młodzieży został odebrany jako świadectwo ich przywiązania do wartości w życiu człowieka najistotniejszych. To, w połączeniu z wysokim poziomem artystycznym wykonania, wzbudziło zachwyt zgromadzonych, wyrażony długimi oklaskami.

Joanna Czyż-Cieciak, Renata Kotzian

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.