czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • 12 listopada 2016
  • wyświetleń: 4504

Obchody Święta Niepodległości w gminie Bestwina - zdjęcia

W tym roku gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Kaniowie. Miały one religijno - patriotyczny charakter. Wzięły w nich udział władze samorządowe na czele z przewodniczącym Rady Gminy, Jerzym Stanclikiem i wójtem, Arturem Beniowskim, radni powiatowi, rady sołeckie, poczty sztandarowe jednostek OSP, szkół, partii i stowarzyszeń: PSL, Koła Łowieckiego "Bażant", Koła Pszczelarzy, Górników, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Bestwina", Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej, przedstawicielki i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, Kół Emerytów i Seniorów, organizacji sportowych oraz mieszkańcy gminy. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Gminy Bestwina.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Bestwina - 11.11.2016 · fot. Jerzy Zużałek


O godzinie 9.00 uroczystą mszę św. odprawił ksiądz kanonik E.C. z Przecieszyna, kapelan premier Beaty Szydło, Jacek Przybyła, w asyście księży tutejszych parafii: Cezarego Dulki, Józefa Barana, Józefa Walusiaka i Janusza Tomaszka.

Po mszy świętej uformował się pochód i w rytm marszy wygrywanych przez Orkiestrę Dętą Gminy Bestwina nastąpił przemarsz na cmentarz, gdzie pod pomnikiem, który jest poświęcony "Ofiarom Wojen i Nienawiści" odmówiono modlitwę, odśpiewano hymn oraz wysłuchano przemówienia wójta, Artura Beniowskiego, w którym przywołał, między innymi, pamięć o mieszkańcach, czy też pochodzących z Kaniowa: Ludwiku Dudziaku, Franciszku Bocianie, Mieczysławie Brożku.

Delegacje złożyły wiązanki kwiatów, zapalono znicze. Wartę honorową przy pomniku pełnili harcerze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie, a całą uroczystość prowadził dyrektor CKSiR, Grzegorz Boboń.

BM / czecho.pl
źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.