czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2016
  • wyświetleń: 3740

Spotkania z ciekawymi ludźmi w Publicznym Przedszkolu nr 3

Październik w Przedszkolu Publicznym nr 3 obfitował w spotkania z ciekawymi ludźmi. Przedszkolaki miały okazję spotkać się z ratownikami medycznymi, którzy w bardzo obrazowy i przystępny sposób zaznajomili
dzieci z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci odwiedzili również policjanci.

Reklama

Spotkania z ciekawymi ludźmi w Publicznym Przedszkolu nr 3 - 10.2016 · fot. Joanna Wojtas, Małgorzata Malinowska


Przedszkolaki poćwiczyły wzywanie służb ratunkowych do poszkodowanego oraz miały możliwość przeprowadzenia masażu serca na fantomie, a także poćwiczyć pozycje boczną. Utrwaliły również numery alarmowe oraz powtórzyły swój adres zamieszkania.

Przedszkole odwiedzili również policjanci z czechowickiego Komisariatu Policji. Od nich dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, podziwiały akcesoria przyniesione przez funkcjonariuszy oraz utrwaliły sposoby poruszania się pieszych po drodze - pojedynczo i w kolumnie. Dzieci dowiedziały się także, jak należy się zachowywać w kontaktach z nieznajomymi oraz dlaczego należy nosić odblaski.

W tym samym miesiącu miały miejsce także bardzo ciekawe zajęcia z sensoplastyki prowadzone przez panią Małgorzatę Drożdż. Dzieci miały możliwość wielozmysłowego obcowania z materiałami w pełni naturalnymi. Stworzyły z nich wspaniałą lampę olejową oraz własną kolorową, pachnącą plastelinę, z której później tworzyły niepowtarzalne kształty. Wrażenia były niesamowite, a zabawa wspaniała.

Te spotkania oprócz niezapomnianych przeżyć wpłyną na wszechstronny rozwój dzieci, rozbudzą ich zainteresowania oraz pogłębią ich wiedzę i doświadczenia.

Joanna Wojtas, Małgorzata Malinowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.