czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 6525

Rozbiórka w "Lasku". Konstrukcja zagrażała bezpieczeństwu

W Parku Miejskim, zwanym potocznie "Lasek", zrealizowano zadanie inwestycyjne pn. "Rozbiórka estrady". Nie ma powodów do obaw, że scena zniknie na dobre. Rozbiórka dotyczyła tylko zadaszenia nad sceną, które znajdowało się w złym stanie technicznym.

Reklama

lasek, park miejski
Estrada w Parku Miejskim · fot. czecho.pl


- Konieczność rozbiórki wykazała przeprowadzona ekspertyza, a rozbiórka zadaszenia była podyktowana względami bezpieczeństwa. Jego remont był praktycznie niemożliwy, gdyż nie zachowała się żadna dokumentacja techniczna z czasów, w których estrada w "Lasku" została zadaszona - informuje Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Gospodarz gminy widzi potrzebę wykonania nowego zadaszenia sceny w Parku Miejskim oraz modernizacji samej estrady. - Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania takiej inwestycji oraz zabezpieczenia środków finansowych - kończy Marian Błachut.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.