czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2016
  • wyświetleń: 3240

[ZDJĘCIA] Powiatowy sportowy rok szkolny rozpoczęty

- Stało się już tradycją, że po rozpoczęciu roku szkolnego uroczyście inaugurujemy sportowy rok w powiecie bielskim. Zajęcia wychowania fizycznego odgrywają ogromną rolę przy realizacji zadań wychowawczych w każdej szkole. Podczas zajęć sportowych wdrażamy uczniów do troski o swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne oraz przygotowujemy ich do aktywnego uczestnictwa w sporcie - powiedział Starosta Bielski Andrzej Płonka na uroczystej inauguracji powiatowego sportowego roku szkolnego dzieci i młodzieży.

Reklama

Powiatowy sportowy rok szkolny rozpoczęty - 11.2016 · fot. Jarosław Jesionka / Powiat Bielski


Gospodarzem uroczystości była gmina Porąbka, a wydarzenie miało podniosły wymiar i charakter. Wprowadzono flagę olimpijską, narodową, Powiatowego Szkolonego Związku Sportowego odśpiewano hymn Polski, Starosta Bielski przyjmował ślubowania od młodych zawodników, trenerów i sędziów.

Znany kronikarz olimpijski Bogdan Dubiel przybliżył sylwetki olimpijczyków z naszego regionu, a o artystyczną oprawę zadbała zarówno grupa taneczna Klas - Mix jak i znakomita młoda, a już utytułowana wokalistka Karina Skwarczyńska ze Szkoły Podstawowej w Porąbce.

Na terenie powiatu bielskiego działa 28 uczniowskich klubów sportowych. Zdaniem władz samorządowych powiatu bielskiego spełniają one pokładane w nich nadzieję na zaprzyjaźnienie młodych ludzi ze sportem i związaną z tym rywalizacją. Są dobrą - jak to się popularnie określa - kuźnią młodych talentów. Wymieńmy dla przykładu Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LUKS Zabrzeg z którego wywodzi się brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce, medalista Mistrzostw Polski Rafał Pająk czy choćby znany już w całej Europie UKS SET Kaniów, wychowawca wielu reprezentantów i medalistów Mistrzostw Polski oraz wicemistrzyń świata w kategorii U - 21 kobiet w coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej kajak - polo.

Wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Starosty w roku szkolnym 2015/2016 przedstawia się następująco: szkoły podstawowe I miejsce SP nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach, II miejsce SP w Bystrej, a III miejsce SP w Czancu. Gimnazja - I miejsce Gimnazjum w Bystrej, II miejsce Gimnazjum nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce Gimnazjum w Ligocie. Szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach - Dziedzicach, II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce Zespól Szkół SILESIA w Czechowicach - Dziedzicach.

Specjalista ds. sportu Starostwa Powiatowego Czesław Pszczółka uzupełnia: - Jako Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej nie tylko przyglądamy się z boku sportowej rywalizacji młodych ludzi, ale także finansujemy zajęcia i imprezy sportowe, oraz promujemy sport dzieci i młodzieży poprzez organizowanie LIG: w narciarstwie, judo, piłce nożnej, piłce siatkowej czy szachach. Największą jednak sportową imprezą dla szkół są POWIATOWE IGRZYSKA. W minionym roku z satysfakcją można odnotować na Wojewódzkich Igrzyskach - V miejsca dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach w minipiłce koszykowej oraz V miejsce w tenisie stołowym chłopców ze Szkoły Podstawowej w Bestwince.

Na Wojewódzkiej Gimnazjadzie II miejsce w piłce siatkowej chłopców zdobyło Gimnazjum nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach. Na Wojewódzkiej Licealiadzie II miejsce dziewcząt i chłopców w sztafetowych biegach przełajowych zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk.


Na gali rozpoczynającej sportowy rok szkolny obecni byli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, wójt gminy Porąbka Czesław Bułka, wójt gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, radni Powiatu Bielskiego: Helena Byrdy - Przybyła i Grzegorz Kotowicz.

Jarosław Jesionka

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.