czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2016
  • wyświetleń: 4033

Pożar budynku gospodarczego przy ulicy Ligockiej

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar budynku gospodarczego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Pożar powstał przed godziną 14.00. Palił się budynek gospodarczy przy ulicy Ligockiej o powierzchni ok. 30 m2 z niskim strychem drewnianym. Pożarem objęty był dach, poddasze oraz pomieszczenie na poziomie gruntu. Strażacy równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, wynosili z budynku 16 butli turystycznych (3-5 kg) oraz 3 sztuki 11-kilogramowych.

Jedna z butli uległa rozerwaniu przed przybyciem na miejsce ratowników. Po ugaszeniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki dachu. Z uwagi na możliwość podtrucia się gazami pożarowymi przez 62-letniego właściciela, który próbował samodzielnie gasić ogień, na miejsce akcji wezwano pogotowie ratunkowe.

Po przebadaniu, mężczyzna został zabrany do szpitala celem dalszej obserwacji. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Działania zakończono ok. godz. 16.00.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.