czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2016
  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 40981

Tymczasowy areszt dla sprawcy napadu z bronią w ręku - wideo

W piątek Sąd Rejonowy w Pszczynie, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o wczorajszy napad na salon jubilerski w Czechowicach-Dziedzicach. Napastnik był poszukiwany aż 4 listami gończymi. Za napad z bronią w ręku grozi mu wieloletnie więzienie.

Reklama

policja,antyterroryści,napad
Antyterroryści w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Mariusz Cyankiewicz


Około godz. 11.43 do czechowickiego salonu jubilerskiego wtargnął młody mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował ekspedientkę i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta zachowała zimną krew i wybiegła na ulicę. Z pomocą przypadkowego przechodnia zamknęła drzwi salonu, uniemożliwiając napastnikowi ucieczkę. Wtedy ze środka padł strzał.

Napad na sklep jubilerski w Czechowicach-Dziedzicach - 17.11.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


Napastnik strzelił w drzwi. Pocisk uszkodził szybę, ale nie przeszedł na drugą stronę. Mężczyzna zabarykadował się w środku. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Policjanci zablokowali ulicę. Nakłaniali mężczyznę do wyjścia. Sprawca groził jednak, że się zabije. Po 2 godzinach rozmów napastnik zgodził się wyjść z salonu. Został obezwładniony i zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów.Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Olkusza. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Był poszukiwany przez policję, ponieważ nie powrócił w wyznaczonym terminie z przepustki do zakładu karnego. W przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem i był już karany za liczne napady z bronią w ręku.

napad, zatrzymanie
Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec Olkusza · fot. KMP Bielsko-Biała


Za obecne przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje jutro prokuratura i sąd. Grozi mu wieloletnie więzienie. W trakcie oględziny śledczy zabezpieczyli broń, którą posługiwał się napastnik. Broń ta poddana zostanie szczegółowym badaniom balistycznym przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego.

W piątek sprawca został doprowadzony do prokuratury i sądu. Sąd Rejonowy w Pszczynie, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi wieloletnie więzienie.

ab, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.