czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2016
  • wyświetleń: 2943

[ZDJĘCIA] Goście z ukraińskiego Kicmania w powiecie bielskim

W dniach 16 -20 listopada władze samorządowe Powiatu Bielskiego gościły delegację z partnerskiego Powiatu Kicmań na Ukrainie.

Reklama

Goście z Kicmania w powiecie bielskim - 16-20.11.2016 · fot. Jarosław Jesionka / Powiat Bielski


Goście z Ukrainy pod przewodnictwem starosty Powiatu Kicmań Iwana Drutsul spotkali się w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej z Zarządem Powiatu i naczelnikami bielskiego Starostwa.

Delegację z Kicmania,w skład której wchodzili przedstawiciele władz powiatu Kicmań, radni, pracownicy tamtejszego Urzędu Powiatowego, wójtowie oraz reprezentanci przedsiębiorców interesowały zasady działania wydziałów naszego Starostwa, w tym funkcjonowanie geoportalu - systemu informacji o terenie powiatu bielskiego, który powstał w oparciu o powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny, konstrukcja budżetu i sposób starania się o środki pozabudżetowe, głównie fundusze unijne, a także system oświaty, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

Delegacja z Ukrainy zapoznała się z walorami, atutami i potencjałem gospodarczym naszego powiatu, z zadaniami samorządu powiatowego oraz funkcjonowaniem wydziałów Starostwa Powiatowego.

Goście z Ukrainy zobaczyli także Szpital Pediatryczny, zapoznali się z jego strukturą, zwiedzili Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ-u w Bielsku- Białej oraz złożyli wizytę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku - Białej. Delegacja spotkała się również z władzami gmin Buczkowice, Bestwina, Wilamowice, Jasienica, Wikowice i Kozy.

Kończąc swój pobyt w Polsce, delegacja zwiedziła także Kraków i Muzeum na Wawelu.

Ukraina ma za sobą rewolucję godności, nasz naród jest wolny i demokratyczny. Bardzo chcemy należeć do wielkiej, europejskiej rodziny, uczyć się od was demokracji i korzystać z waszych doświadczeń. Naszym pragnieniem jest współpraca gmin, oparta na dotychczasowych, wzajemnych relacjach i serdecznych kontaktach. - akcentował starosta Powiatu Kicmań Iwan Drutsul.

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.