czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2016
  • wyświetleń: 1615

Rozmawiali o ochronie osób dotkniętych przemocą w rodzinie

W czwartek, 24 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się wspólne szkolenie policjantów, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pracowników socjalnych oraz kuratorów.

Reklama

szkolenie ws. ochrony osób dotkniętych przemocą
Szkolenie ws. ochrony prawnej osób dotkniętych przemocą w rodzinie - 24.11.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Szkolenie zorganizowane zostało przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego, a jego tematem była ochrona prawna osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Zajęcia prowadzone były przez warszawskiego prokuratora - Jarosława Polanowskiego. Prokurator jest jednym z najbardziej znanych i cenionych w kraju znawców tematu, dlatego spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Dzięki gościnności i życzliwości komendanta i jego zastępcy, szkolenie odbyło się w komisariacie policji i to funkcjonariusze policji byli najliczniej reprezentowaną grupą zawodową. Przedstawiciele służb i instytucji, które na co dzień współpracują ze sobą, mieli możliwość skorzystania z niezwykle cennych wskazówek, by jeszcze skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą.

szkolenie ws. ochrony osób dotkniętych przemocą
Szkolenie ws. ochrony prawnej osób dotkniętych przemocą w rodzinie - 24.11.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Myślę, że zawiązała się dobra współpraca i to szkolenie było pierwszym, ale nie ostatnim wspólnym przedsięwzięciem - komentuje wydarzenie Agnieszka Borowska-Paszek Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

- Jestem ogromnie wdzięczna zastępcy komendanta - podinsp. Sławomirowi Walczakowi za zaangażowanie i pomoc w organizacji szkolenia. Widzę ogromną otwartość pana komendanta na sprawy związane z szeroko rozumianą prewencją i profilaktyką i to mnie bardzo cieszy, że takie pole do współpracy jest. Nie tylko ja to doceniam - również prowadzący szkolenie - prokurator Jarosław Polanowski był pod wrażeniem, że takie wspólne szkolenie udało się nam zorganizować. Nie szczędził też słów uznania dla pracy naszych policjantów - dodaje.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.