czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • wyświetleń: 3593

Patriotyczny Ruch Wolnościowy w Sejmie - zdjęcia

W ubiegłą sobotę stowarzyszenie Patriotyczny Ruch Wolnościowy miało okazję być gościem I Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych, które odbyło się w Sejmie.

Reklama

Patriotyczny Ruch Wolnościowy w Sejmie - 26.11.2016 · fot. Patriotyczny Ruch Wolnościowy


W spotkaniu wzięło udział ponad 40 organizacji, m.in.: Kukiz’15, Wolność (dawniej KORWiN), Kongres Nowej Prawicy, Centrum im. Adama Smitha, KoLiber, Republikanie, Akademia Patriotów, KASE, Unia Polityki Realnej oraz wiele innych. Nie zabrakło również czołowych postaci ruchów wolnościowych w Polsce. Spośród wielu można wymienić chociażby Janusza Korwin-Mikkego, Przemysława Wiplera czy Stanisława Michalkiewicza.

Forum było podzielone na kilka części. W pierwszej został omówiony tzw. Plan Morawieckiego. Następnie miało miejsce pierwsze wręczenie nagrody im. Fryderyka Bastiata ufundowaną przez Akademię Patriotów, której laureatem został pisarz i publicysta Stanisław Michalkiewicz. W dalszej części miały również miejsce liczne prelekcje i wystąpienia poszczególnych specjalistów i parlamentarzystów.

Całość zorganizowali posłowie klubu Kukiz’15 - Jakub Kulesza, Jacek Wilk i Tomasz Jaskóła. - Całej trójce należą się wielkie brawa za stworzenie tego wydarzenia, które jest przełomem dla wszystkich ruchów wolnościowych w Polsce. Spotkanie przyniosło nam nie tylko dodatkową wiedzę, ale przede wszystkim kontakty z fantastycznymi ludźmi, z którymi na pewno nawiążemy bliższą współpracę, której efekty będą widoczne w najbliższym czasie - informuje Wojciech Kozioł z Patriotycznego Ruchu Wolnościowego.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.